Így múlik el a fájdalom
Helyette nyugalom és egészséges aktivitás érkezik!
Vedd kezedbe saját állapotod irányítását, hogy fordíts a dolgok menetén!
Olvasd el, hogyan!
Ha elhallgattatjuk az elménket, akkor testünk fog „kiabálni” helyette. Fejtsük meg, mit üzen a betegségünk, hogy végleg búcsút vehessünk tőle!
Mi az a holisztikus orvoslás?
Ha nem hallgatunk legbelsőbb énünkre, figyelmen kívül hagyjuk érzéseinket, akkor testünk veszi át az irányítást és betegségekkel jelezve próbál ráterelni a helyes útra.
Az egyre súlyosbodó tüneteket már nem tudjuk szőnyeg alá söpörni, sok esetben gyógyszerekkel is csak ideig-óráig nyomhatjuk el őket.
Míg a nyugati orvoslás az adott betegségre, szervre vagy testrészre koncentrál, és tünetei kezelést alkalmaz, addig a holisztikus megközelítés az egész embert és környezetét vizsgálja.
A testet és lelket elválaszthatatlan egységben szemlélve keresi a probléma gyökerét és megoldását, nem csupán a beteg szervet, hanem a beteget gyógyítva.
A holisztikus gyógyítás filozófiája szerint fizikai egészségünk és általános közérzetünk, mentális és érzelmi jólétünk között szoros összefüggés van, és az egészséget a fentiek egyensúlyának megteremtésével lehet elérni.
A holisztikus egészség fontossága
Bár manapság egyre tovább élünk, a mindennapokban hatalmas szintű stresszt és fáradtságot tapasztalhatunk, tápanyagokban szegény, egészségtelen élelmiszereket fogyasztunk, keveset mozgunk, kisebb-nagyobb betegségekkel küzdünk, mindezek ellensúlyozására pedig és rengeteg gyógyszert szedünk.
Ha megfájdul valamink, szakorvoshoz megyünk, aki a tüneteink alapján felír valami gyógyszert, mi pedig passzívan várjuk a gyógyulást.
A nyugati orvoslás teljesen figyelmen kívül helyezi a betegséget hordozó embert, így a betegség mögött húzódó valódi ok nem kerül feltárásra, s ennek következtében a teljes gyógyulás sem történhet meg.
Ellenben a holisztikus orvoslás szerint az ember egymásra épülő részekből áll, és ha az egyik rész nem működik megfelelően, az az összes többi részre kihatással van.
Ezáltal az életünkben fellépő (fizikai, érzelmi vagy lelki) egyensúlyhiány, negatívan befolyásolhatja általános egészségi állapotukat.
Ha a saját kis univerzumunkban megbomlik az egyensúly, akkor egyfajta zavar keletkezik, amely idővel testünkre is kihat. Ilyenkor az elsődleges cél a nem a tünetek elnyomása, hanem a harmónia visszaállítása.
A holisztikus gyógyítás lényegében véve egyfajta életfilozófia, amely nem ér véget azzal, hogy megszűnik egy adott probléma, hanem egy teljesebb és egészségesebb életre elérésére törekszik.