Hihetetlen, konkrét testi folyamatok szintjén lehet értelmezni, milyen boldog életet élsz! Nézd meg, mit tehetsz életminőséged javítása érdekében, csak azzal, hogy tudatosan irányítod saját egyensúlyaidat. Melyek ezek? Olvasd el most!
A mobilitás szó a mozgékonyságra a változásra, változatosságra, változékonyságra utal. A stabilitás ezzel szemben állandóságot, szilárdságot, biztonságot jelent. Ez a két állapot az adott helyzetnek megfelelően egészíti ki egymást, és mindig jelen vannak a megfelelő mértékben.
Fizikai értelemben
A fizikai síkon vett mobilitás a test helyváltoztató képessége. A testem képes arra, hogy az általam meghatározott irányba és távolságra elmozduljon, mert az izomzatom, az ízületeim és az őket behálózó kötőszövet megfelelő módon működik. Ha az egységben bármelyik alkotó sérül, vagy hibásan funkcionál, a mobilitásunk mértéke csökken.
Az ízületek felelősek a mobilitásért, mert az ízfelszínek közti térben lévő folyadék folyamatos termelődése biztosítja az ízületek elmozduló képességét. Ha nem termelődik elegendő folyadék, az ízületi rés beszűkül, különböző felrakódások keletkeznek, ami rontják a mobilitást.
Az izmok pedig kontrollálják az ízületi mozgásokat, ők adják a stabilitást. Mozgás során a kettő együtt összehangoltan működik és ha nincs mozgás mind az ízületi struktúrák, mind az izmok leépülnek.
Lelki egyensúly – Lelkünk mélyén
Lelki síkon bár a stabilitásra törekszünk és szeretünk biztonságos környezetben létezni. Ez az élet minden területére vonatkozik, azonban ezt úgy szeretjük elérni, hogy közben semmi és senki ne akadályozzon minket akár a mozgási, akár a szellemi szabadságunkban.
A probléma akkor adódik, amikor vagy az egyik, vagy a másik hiányt szenved, vagy épp túl hangsúlyossá válik. Aki állandóan a biztonságot vágyja előbb-utóbb megreked és egy idő után gyakorlatilag képtelen lesz kitörni a saját falai közül.

Aki pedig folyton-folyvást izeg-mozog, pörög, idővel elveszti a belső stabilitását és csak hajszolja a történéseket. Mindkét állapot igen kimerítő és rengeteg energiát von el az elszenvedőjétől.
Egyetlen dolog van, ami biztosan állandó az életünkben, az a változás. Ezt a változást azonban úgy tudjuk jól megélni, ha mind testileg mind szellemileg stabilak vagyunk és ezáltal bármikor, amikor mobilitásra van szükség, azonnal tudunk dinamikusan alkalmazkodni a helyzethez.
A kölcsönhatások dinamikája
Ami még izgalmas a dologban, hogy a fizikai és a lelki sík kölcsönösen visszahat egymásra. Ha testileg korlátozottá vált a mozgásunk, mert baleset, vagy krónikus fájdalom keseríti meg az életünket bizonyos idő elteltével lelkileg is beszűkülünk és bizonytalanná válhatunk és sajnos a fordítottja is igaz. Amennyiben túlságosan bekorlátozzuk magunkat és félünk a változtatástól, egy idő után testi tüneteink is jelentkeznek az önkorlátozó hiedelmeink miatt.
Az egyensúly elérése
A cél az, hogy az egyensúlyt az adott helyzetnek megfelelően megtartsuk mind fizikálisan, mind lelkileg. A mai kusza világunkban néha ez teljesen lehetetlennek látszik! A Bowen technika egy jó megoldás lehet, mert a szervezet egyensúlyának helyreállítását támogatja.
A Bowen technika alapvetően az ingerekre építve indítja be tested pozitív folyamatait. Már rövid idő alatt jótékonyan fejti ki hatását. Ugyanakkor megtapasztalása után igényed támadhat dinamikusabb módon építeni mindennapjaid egyensúlyait. Ezért jöhet jól az alternatív mozgásterápiák köre, amivel kiegészítve a Bowen kezeléseket, alapjaiban új életminőséggel ajándékozhatod meg magad.
A kisfiú válla naponta kiugrott!
Olvasd el, hogyan segített a Bowen technika visszaszerezni a játék örömét, a mozgás szabadságát! – méghozzá fájdalommentesen!
A 10 éves kisfiú már el volt keseredve, amikor a legkisebb erőfeszítésre is kiugrott a helyéről a rakoncátlan ízület. Oda volt a játék önfeledt öröme, mert a kiugró váll már naponta gondot okozott. Mára ez már csak a múlté!

Jelen oldal üzemeltetője a jogvédett tartalmakat, ezen belül, de nem kizárólagosan a Bowen® és a Bowtech® logót a BTAA és BTAE, illetve ezen szervezetek magyarországi képviselőjének engedélyével használja.