Így múlik el a fájdalom
Helyette nyugalom és egészséges aktivitás érkezik!
Vedd kezedbe saját állapotod irányítását, hogy fordíts a dolgok menetén!
Olvasd el, hogyan!
Egy két évvel ezelőtti felmérés szerint a magyarok kifejezetten rossz alvók: a megkérdezettek 70%-a panaszkodott arról, hogy szinte soha nem ébred kipihenten, 28%-nak időnként megadatik a frissen ébredés élménye, és mindössze 2% számol be arról, hogy elég időt tölthet alvással.
A probléma világméretű: évről évre egyre később fekszünk és egyre korábban kelünk, ezáltal kevesebbet alszunk, és az alvás minősége sem kielégítő.
Ide vezet a kialvatlanság
Pedig tudjuk, hogy a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás nélkülözhetetlen a jó közérzethez és fizikai állapothoz, ha szervezetünk nem jut elegendő pihenéshez, előbb-utóbb megjelennek a kimerültség egyre súlyosbodó fizikai és mentális tünetei.
Az alvászavarok kihatnak a napi teljesítőképességünkre és hangulatunkra is: a memória- és koncentrálási problémák, fáradtság, fejfájás, ingerlékenység, energiahiány, gyengülő immunrendszer, depresszió mind a kialvatlanság velejárói lehetnek.
Mi okozhat álmatlanságot?
Az álmatlanság (insomnia) mögött állhatnak különböző pszichés (stressz, szorongás, depresszió), vagy szervi betegségek (pl. pajzsmirigy túlműködés, cukorbetegség, inzulinrezisztencia), esetleg hormonális változások (várandósság, menopauza).