Így múlik el a fájdalom
Helyette nyugalom és egészséges aktivitás érkezik!
Vedd kezedbe saját állapotod irányítását, hogy fordíts a dolgok menetén!
Olvasd el, hogyan!
A leghétköznapibb mozdulatainkat természetesnek vesszük, amíg gond nélkül el tudjuk végezni őket. Ám van, amikor hirtelen már a legalapvetőbb teendők is fájdalommal járnak, mint a kabátunk levétele vagy a fogasra akasztása.
Különösen a középkorú (40-60 év közötti) nők gyakori mozgásszervi panasza a befagyott váll.
Mi az a befagyott váll szindróma?
A befagyott váll szindróma a vállízület, illetve a vállízületet körülvevő tok és szalagrendszer krónikus gyulladását jelenti, melynek fő tünete a fájdalmas és merev vállízület egyik vagy minkét vállban.
A fájdalom nyugalomban állandó, tompa jellegű, de mozgatásra fokozódik. Más esetben reggel ébredünk merev vállra, de idővel, ahogy az ízületek bejáratódnak a fájdalom is csökken.
A fájdalom leggyakrabban a váll elülső külső felszínén jelentkezik, esetleg a felkarra is kiterjed. A mozgástartomány fokozatosan beszűkül, mígnem már a karunkat is képtelenek vagyunk felemelni.
A hosszabb ideje fennálló gyulladás következtében a vállat körülvevő kötőszövet megvastagodik és letapad, még tovább szűkítve a vállízület mozgástartományát.
A fájdalom, és a folyamatosan csökkenő mozgástartomány arra ösztönöz minket, hogy kompenzáljunk és még kevesebbet mozgassuk az érintett vállat, ami miatt még tovább romlik az ízület állapota.